prepisivanje na ispitu

Općenita pitanja i rasprave vezane za nastavu

Moderatori/ce: Jedi Council, Profesori & asistenti

prepisivanje na ispitu

PostPostao/la streber » uto, 07.10.2003., 22:26

Zanima me se moze dogoditi najgore ako vas profesor uhvati na prepisivanju ispita? Mislim naravno, moze vas stjerati van sa ispita, pa vi dodete na sljedeci rok. Ili vam može postaviti teška pitanja na sljedecem roku? Ali govori li sta o svemu tome statut?
Jel su moguce neke druge malo stroze stegovne mjere???

Moderator: Da sam prije stigao, ovaj topic bi završio u Kamenom dobu, ali budući da su neki već postali replyeve, morao sam malo intervenirati u sadržaj i premjestiti ga na prikladnije mjesto.
streber
Guest

PostPostao/la teki » sri, 08.10.2003., 12:46

1. ovo jesu studentske stranice i sloboda izrazavanja je velika, ali ipak se probaj suzdrzat barem od psovanja. ionako zbog tih izraza neces biti nista veca faca.
2. ajde probaj naucit za ispit tako da ne moras prepisivat pa se neces morat zamarat ovakvim pitanjima.
2. a) ako bas moras prepisivat, nemoj da te uhvate.
kako kazu u filmu prljavi pokvareni prevaranti: imati ljubavnicu je francuski, ali biti uhvacen je tako americki.
Dolazim ti kao fantom slobode.
Zato, pokaži što znaš!
teki
The Ćumez Krew

PostPostao/la Khabir » sri, 08.10.2003., 15:48

SAVJET TJEDNA, MJESECA, GODINE (Kako god hoćeš.):
Ako se osjećaš da nisi spreman, povuci prijavnicu, bolje to nego da se zakačiš sa asistentom->nemojte se kačiti sa njima nije dobro za zdravlje, radije ti to dobro nauči da nemaš potrebu prepisivati-ako studiraš fiziku ipak će ti to trebati nekad kasnije u životu.
slika
Khabir
Jedi Master

PostPostao/la Xaviar » sri, 08.10.2003., 16:17

Mislim da su kolege u potpunosti u pravu...sto se tice prepisivanja zbilja nije potrebno, ali ako ne znas nesto moze se, ne uvijek i ne pred svima...ali opet bolje ti je ne doci na ispit ako smatras da se nisi uspio dobro pripremiti, radije povuci prijavnicu...

...ovako i onako, kako god okrenes, prepisivanjem nista neces si pomoci jer ako ne znas na usmenom nece ti se isplatiti bas to prepisivanje, jer ipak tamo moras nesto i znati...

...prepisivanje ti jedino moze pomoci ako znas, pa znas desi se, covjek se ne moze sjetiti svega, pa se malo podsjetis tijekom ispita, podsjetis samo jer nemas bas koristi...

...a usto kako ti je kolega khabir rekao, ipak to studiras, i trebat ce ti vec to, mislim ako ces se baviti sa fizikom kasnije u zivotu!!! 8)
There are leaders and there are those who lead. Leaders hold a position of power or influence. Those who lead inspire us.

Najsigurniji nacin da postanete dosadni jest da sve kazete!!!
Xaviar
Jedi Council

Lokacija: Zagreb, Croatia, Europe, Earth, 3rd Planet from the Sun

PostPostao/la Đoni Bravo » sri, 08.10.2003., 21:37

Iz mog iskustva: :wink:
Na 1. i 2. godini prepisivanje ti ne treba. Poslije postaje gadno pa je dobro iskoristiti poneku (ne svaku :twisted: ) priliku i prepisati. 8)
Prepisivanje iz knjiga i skripti može uroditi plodom, ali prepisivanje od kolega na pismenom rijetko pomaže (najsigurniji si u točnost rješenja ako sam riješiš zadatak).

Ali, naravno, postoji i teži i dugotrajniji put, nakon kojeg ostaje dragocjeno znanje. :teach: (nažalost, nemamo svi cca. 7.5 godina na raspolaganju, zar ne? :twisted: )
"Meeen, dont ju đast laaav dis Densin Bnenas! :johny: "
baj Đoni Bravo 8)
Đoni Bravo
Jedi Knight

PostPostao/la rancilio » čet, 09.10.2003., 2:50

Mislim da najgora "stegovna mjera" koja te moze zadesit je izbacivanje s ispita, a svjedocio sam nekim slucajevima gdje do toga i nije doslo.
Ipak je ovo Balkan, pa se na prepisivanje, varanje, laganje i slicne pojave gleda blagonaklono i s razumijevanjem.
Znam da se na nekim USA sveucilistima izbacuje nakon 2. pokusaja prepisivanja/varanja.
rancilio
Jedi Master

prepisivanje

PostPostao/la streber » čet, 09.10.2003., 13:50

Prosto nevjerovatno koliko ljudi pise gluposti i stvari koje nemaju veze sa topicom. Nisam pitao za savjet da li prepisivati ili ne, da li povuci prijavnicu i takve stvari. Pitao sam jasno i glasno da li netko zna za moguce sankcije, teze od izbacivanja sa ispita. I zasto se odmah sporazumjeva da sam spreman na prepisivanje?
Poznato je da se to na zapadu vrlo strogo sankcjonira. Mogu vas i izbaciti sa faksa. A uostalom, u americkim srednjim skolama na ispitima nitko ne prepisuje i smatralo bi se losim odgojem i sramotom uopce to i pokusati. A ne kao kod nas gdje je prepisivanje u srednjoj skoli pitanje casti.
streber
Guest

PostPostao/la gjeras » čet, 09.10.2003., 13:53

Koliko sam vidio, dosta je jasno odgovoreno da možeš biti izbačen s ispita. Mislim da nisu predviđene teže formalne posljedice, a to da li će ti idući put biti teže je osobna stvar profesora odnosno asistenta, u svakom slučaju će prepisivač biti pod povećalom.
slika
gjeras
Jedi Council

PostPostao/la Khabir » čet, 09.10.2003., 16:14

Kao prvo dragi kolega šterberu svi su ti ponuđeni odgovori povezani sa topicom koji si postavio jer u svakoj raspravi koje ovdje vidiš možeš i češto moraš širiti temu, također ako te interesiraju kratke informacije onda ti je bolje da pitaš nekog lice u lice a ne da postavljaš pitanja preko foruma. Drugo zamolio bih te da se kulturnije izražavaš, a ako baš ne možeš onda upotrijebi metodu tri točkice. Treće sama presumpcija da ideš prepisivati automatski se pretpostavila iz tvojeg pitanja jer da nisi pitao ne bi mi to mislili jer kako kaže stara ruska poslovica:"Ne laje kuja radi sela nego radi sebe." Postoje rijetki kažem veoma rijetki slučajevi kada se zakačiš sa asistentomn i da ništa nisi loše napravio i isto naiđeš na velike probleme, pa je opći savjet ne prepisivati jer se doživljavaju teže sanckije i problemi nego da te izbace s faksa kao na zapadu (+ovo bilo bi ti dobro pogledati ispite iz SAD-a, UK-a i Njemačke, priče nisu iste za sve slučajeve na zapadu). Morao bi biti zahvalan što smo uopće trošili vrijeme objašnjavajući i pisajući, a ne ovako se ponašati. Plus sve ovo nemoj globalizirano vrijeđati sve škole u Hrvatskoj, u mojoj nije bilo dopušteno prepisivanjem i često su ljudi koji su to radili išli na popravni, zato malo više argumentiraj svoje globalne izraze, jer da znaš kada se kod nas u srednjoj uče integrali u Švicarskoj počinju logaritme.
slika
Khabir
Jedi Master

Re: prepisivanje

PostPostao/la Đoni Bravo » čet, 09.10.2003., 18:19

Dakle, idemo redom:
streber je napisao/la:Prosto nevjerovatno koliko ljudi pise gluposti...

nevjerojatno
streber je napisao/la:I zasto se odmah sporazumjeva da sam spreman na prepisivanje?

podrazumijeva
streber je napisao/la:Poznato je da se to na zapadu vrlo strogo sankcjonira.

sankcionira

Ako ne želiš da ljudi pišu gluposti, nemoj ih ni ti pisati :twisted: .

streber je napisao/la:A uostalom, u americkim srednjim skolama na ispitima nitko ne prepisuje i smatralo bi se losim odgojem i sramotom uopce to i pokusati. A ne kao kod nas gdje je prepisivanje u srednjoj skoli pitanje casti.

Ovo mi zvuči kao da si pokrenuo anketu i sad si razočaran rezultatima. Koliko god to razočaravajuće zvučilo, svi ponekad prepisuju (pa čak i u Americi :shock: ).

P. S. Budući da rasprava prelazi u prepucavanje (slično onome s Ivančicom :wink: ), uopće me ne bi smetalo da je moderator prebaci u "Smeće" (zapravo, radim na tome :twisted: ).
"Meeen, dont ju đast laaav dis Densin Bnenas! :johny: "
baj Đoni Bravo 8)
Đoni Bravo
Jedi Knight

PostPostao/la streber » pet, 10.10.2003., 0:18

Dragi kolega khabir,

nije tocno da se moze zakljuciti iz moga pitanja da sam zainteresiran za prepisivanje. Samo me zanimalo da li je to pitanje nekako regulirano statutom ili bilo cime drugim. Uostalom, koliko ja znam, pismeni ispiti na dekanskom roku su odavno zavrsili, zar ne(7.10. je zadnji dan dekanskog roka ako se ne varam)?
Naravno kolega da je prepisivanje u tvojoj srednjoj skoli bilo zabranjeno. I u mojoj. Kada sam rekao da je pitanje casti bilo pripisivati, nisam mislio na profesore, nego na nekih 80 posto ucenicke populacije. I kakve veze imaju logaritmi sa svime ovime? Slazem se takoder da su nase skole mnogo bolje od vecine skola u zapadnim drzavama. Smatram se u neku ruku i sretnim sto sam prosao bas nas obrazovni sustav. Zato, cijenjeni kolega, nemojte mi stavljati rijeci u usta.
streber
Guest

PostPostao/la gjeras » pet, 10.10.2003., 0:20

Đoni Bravo je napisao/la:P. S. Budući da rasprava prelazi u prepucavanje (slično onome s Ivančicom ), uopće me ne bi smetalo da je moderator prebaci u "Smeće" (zapravo, radim na tome ).

Da, tu sam kao moderator u stalnoj napasti, ali zasad još ostaje ovdje u edukativne svrhe... :wink:
slika
gjeras
Jedi Council

Natrag na Nastava općenito

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.