O značenju religije i financiranju Crkve

O čemu već hoćete pisati ...

Moderator/ica: Jedi Council

O značenju religije i financiranju Crkve

PostPostao/la tonka » čet, 03.02.2005., 21:18

Moderator: split iz Diplome astrologa na Narodnom učilištu u Rijeci?!?

normalno je da će država više izdvajati za gradnju i obnovu crkava te u samoširenje religije kad je Hrvatska pretežito ( 85 %) katolička zemlja
Death smiles to us all ,
all the man can do is smile back !
tonka
Jedi Knight

PostPostao/la miha » čet, 03.02.2005., 22:37

Svi se vole hvatati za religiju, to je danas popularno pa se valjda zato nitko i ne sjeti drugih stvari. Misliš da se pol. stranke plaćaju samo iz svojih izvora, a tek nac. manjine, a tek. bolnice.... hoćeš i njih razapeti jer ti ne pripadaš pol. stranci, nac. manjini i ideš jednom godišnje zubaru?

8)

Zašto tako puno novaca? Jer je rel. nedavno bio popis stanovništva i kad su pitali "vjera?" ljudi nisu šutjeli nego su rekli kojoj vjeri pripadaju.

Ima li u društvu prostitucije i sotonizma? Nažalost ima - znači li to da ima neku korisnu funkciju? :shock:
Treba se čuvati inženjera; oni počinju sa šivaćim strojem, a završavaju s atomskom bombom.
miha
Jedi Master

PostPostao/la rancilio » čet, 03.02.2005., 23:25

tonka je napisao/la:normalno je da će država više izdvajati za gradnju i obnovu crkava te u samoširenje religije kad je Hrvatska pretežito ( 85 %) katolička zemlja

Da, u lijepoj našoj su svakakve perverzije normalne, pa tako i ta. Drugdje to baš i nije normalno :)

Uglavnom, mene ta priča s prisilnim crkvenim haračem više podsjeća na srednji vijek od astrologije.

Svi se vole hvatati za religiju, to je danas popularno pa se valjda zato nitko i ne sjeti drugih stvari. Misliš da se pol. stranke plaćaju samo iz svojih izvora, a tek nac. manjine, a tek. bolnice.... hoćeš i njih razapeti jer ti ne pripadaš pol. stranci, nac. manjini i ideš jednom godišnje zubaru?

:lol: :lol: Ti se šališ ili što? Stranke financira članstvo. Još nisam čuo da postoji zanimanje "pripadnik nacionalne manjine" koje se plaća iz proračuna. Bolnice ne moraš financirati ako ne želiš.
Uostalom, bolnice uspoređivati s crkvama... nemam riječi na to, osim možda jedne: medieval

Zašto tako puno novaca? Jer je rel. nedavno bio popis stanovništva i kad su pitali "vjera?" ljudi nisu šutjeli nego su rekli kojoj vjeri pripadaju.

Da, nisam ni ja šutio, pa unatoč tome država preusmjeri dio mojih para Crkvi u džep svaki put kad prođu kroz porezni sistem. Objasni mi taj detalj.

Ima li u društvu prostitucije i sotonizma? Nažalost ima - znači li to da ima neku korisnu funkciju? Shocked

Prostitucija je legalno ili praktički legalno zanimanje u svim EU državama i rekao bih da ima prilično korisnu funkciju :lol:
A sotonizam ima funkciju... Pruža ljudima duhovno vodstvo, slično kao i Crkva 8)
rancilio
Jedi Master

PostPostao/la Lost » pet, 04.02.2005., 3:04

tonka je napisao/la:normalno je da će država više izdvajati za gradnju i obnovu crkava te u samoširenje religije kad je Hrvatska pretežito ( 85 %) katolička zemlja

to je sve samo ne normalno s obzirom na to da glavi izvor prihoda i sam centar katoličanstva nije na Markovom trgu ili u ministarstvu financija RH nego u Vatikanu koji ima više nego dovoljno novca da ga u duhu ideje koju zagovara podijeli svojim vjernim slugama..

miha je napisao/la:Svi se vole hvatati za religiju, to je danas popularno pa se valjda zato nitko i ne sjeti drugih stvari.

nisam primjetio da je to nešto strašno popularno; stvar je (i to samo jedna od..) u tome što kod nas veliki dio ultra-educiranih pojava pokušava dokazati svoju svetu nacionalnu pripadnost (pre)naglašavajući svoju religijsku pripadnost, a da pri tome pojma nema ni o jednom ni o drugom :?
when i sin, i sin for sure..
when i sin, i sin real good..
Lost
The Ćumez Krew

PostPostao/la miha » pet, 04.02.2005., 11:59

Proračun za 2004 je
ovdje

Ugrubo je na ono fileu od 130 kb, a detalji na fileu ispod od 530kb

rancilio je napisao/la: :lol: :lol: Ti se šališ ili što? Stranke financira članstvo.

Jup, ali se dio izdvaja i iz državnog proračuna (za one stranke koje sjede u saboru) a on se puni iz poreza; iliti tebe i mene..sjediš li ti u saboru?
Vidi detaljniji fie str 10 od točke A515000

rancilio je napisao/la: Još nisam čuo da postoji zanimanje "pripadnik nacionalne manjine" koje se plaća iz proračuna.

Naravano da nisi kad ga nema. Ali imaš organizacije koje omogućavanju održavanje etničkog identitieta nac. manjina. Da, njima daje lova matična zemlja, ali ne sve...
Vidi detaljniji file str 8 od točke A732003

rancilio je napisao/la: Bolnice ne moraš financirati ako ne želiš.

Duhovit si priznajem. I hvataš se za slamke. Misliš da plaća liječnicima dolazi od onog dijela osiguranja koje biraš da/ne? A instrumenti, zdravstvena pomagala...itd? Nisi baš proučio link koji sam ti poslao...
Detaljniji file str 158 od A 690014 do 159 A690016

rancilio je napisao/la:Uostalom, bolnice uspoređivati s crkvama... nemam riječi na to, osim možda jedne: medieval

Bolnica ti omogućuje fizičko iscjeljenje, religija duhovno. Samo zato što tebi vjera toliko ne znači, ne bi trebao pretpostavljati da ona to i nije...

rancilio je napisao/la:Da, nisam ni ja šutio, pa unatoč tome država preusmjeri dio mojih para Crkvi u džep svaki put kad prođu kroz porezni sistem. Objasni mi taj detalj.
Što? Nisam razumio...
Ako se ljudi deklariraju ako vjernici (i to vrijedi za bilo koje opredjeljenje), tada će ustanove/organizacije dobiti onoliko novaca kolika je njihova zastupljenost od odrđene svote koji država izdvaja za rel. organizacije. Budući je 85% Hrvatskih građana pripada nekoj vjeri, to je onda velik kolač.

rancilio je napisao/la:Prostitucija je legalno ili praktički legalno zanimanje u svim EU državama i rekao bih da ima prilično korisnu funkciju :lol:
A sotonizam ima funkciju... Pruža ljudima duhovno vodstvo, slično kao i Crkva 8)

:dobra: :dobra: :dobra: :dobra: :dobra: :dobra: :point: :point: :point: :point: :point: :fly: :elaugh: :elaugh: :elaugh: :elaugh:
Iako je Seinfeld bolji, i si odmah uz njega...
Treba se čuvati inženjera; oni počinju sa šivaćim strojem, a završavaju s atomskom bombom.
miha
Jedi Master

PostPostao/la miha » pet, 04.02.2005., 12:12

Lost je napisao/la:nisam primjetio da je to nešto strašno popularno; stvar je (i to samo jedna od..) u tome što kod nas veliki dio ultra-educiranih pojava pokušava dokazati svoju svetu nacionalnu pripadnost (pre)naglašavajući svoju religijsku pripadnost, a da pri tome pojma nema ni o jednom ni o drugom :?

Istina, samo obično kad počne neka rasprav oko novaca i raspodjele mnogi počnu kritiku religijskih udruga.
A kad se govorilo da stranke nemaju novaca i ups:
omako se kadidatima 5Mkn, 4Mkn i sl svote koje su samo zavrtjele glave.... I još k tome ima dovoljno kandidata da se izbori mogu provesti u obliku turnira za belu... Hm, a što da se kandidiralo samo 4 kandidata (što bi bilo i realno) a da su ostali (ako su se već htjeli olakšati viška novca) napravili fundaciju koja bi sljedećih 150 god donosila profit za neku humanitarnu / znanstvenu / edukacijsku svrhu? Da, za tu pametnu ideju mi je trebalo sigurno svih 23 mog života kad je toliko teška da se nitko nije toga sjetio...
miha
Jedi Master

PostPostao/la Lost » pet, 04.02.2005., 13:01

miha je napisao/la:
rancilio je napisao/la: Bolnice ne moraš financirati ako ne želiš.

Duhovit si priznajem. I hvataš se za slamke. Misliš da plaća liječnicima dolazi od onog dijela osiguranja koje biraš da/ne? A instrumenti, zdravstvena pomagala...itd?

pa istinu je rekao rancilio, ako ne želiš ne moraš, ako pogledaš na zapad vidjet ćeš da je velika većina bolnica u rangu privatnih klinika i sl. institucija..
ali istina je i da puno bolnica imaj direktno spoznorstvo od strane neke frakcije kršćanstva ili neke druge religije, što je dobro, jer bar troše novac u humanitarne svrhe..

miha je napisao/la:Bolnica ti omogućuje fizičko iscjeljenje, religija duhovno. Samo zato što tebi vjera toliko ne znači, ne bi trebao pretpostavljati da ona to i nije...

hmm, kažeš nešto ovakvo čime sam stekao dojam da si religijski tolerantan i liberalan, a onda..
miha je napisao/la:
rancilio je napisao/la:Prostitucija je legalno ili praktički legalno zanimanje u svim EU državama i rekao bih da ima prilično korisnu funkciju :lol:

:dobra: :dobra: :dobra: :dobra: :dobra: :dobra: :point: :point: :point: :point: :point: :fly: :elaugh: :elaugh: :elaugh: :elaugh:

..ismijavaš ideju tolerancije, jer i sotonizam je, kao i sve ostale male, nevelike, čudne i nepoznate religije ipak religija! i omogućava ljudima duhovno iscjeljenje, a to što je krivo interpretirana od strane onih 85% ne znači da ju treba osuditi po kratkom, slijepom postupku!

što se prostitucije tiče, pa šta ti tu nije jasno i što je smiješno :?: najstariji zanat 8) vani imaju socijalno, zdravstveno i tko zna koja još osiguranja, plaćaju porez i po tome se prema državi u kojoj rade odnose ćesto i bolje od crkve.. a da znaš samo koliko su običnih ljudi usrećile :arrow: sigurno više od svećenika, a i njih su veeelik broj, jako usrećile.. :lol: :lol:
Lost
The Ćumez Krew

PostPostao/la tonka » pet, 04.02.2005., 23:54

A ja mislila da je ovaj forum o priznavanju astrologije na tom učilištu u Rijeci a ono izgleda da je ipak o prostituciji , sotonizmu , novcu kojeg država daje za crkve itd. :whatda: :hmmm:
Death smiles to us all ,
all the man can do is smile back !
tonka
Jedi Knight

PostPostao/la Lost » sub, 05.02.2005., 0:09

da, ćesto se desi da zabrazdimo u neslućena prostranstva tema i izgubimo se po putu..

admini, what say you?
čudno je što još nisu primjetili :)
Lost
The Ćumez Krew

PostPostao/la Bone » sub, 05.02.2005., 1:20

Lost je napisao/la:..ismijavaš ideju tolerancije, jer i sotonizam je, kao i sve ostale male, nevelike, čudne i nepoznate religije ipak religija! i omogućava ljudima duhovno iscjeljenje, a to što je krivo interpretirana od strane onih 85% ne znači da ju treba osuditi po kratkom, slijepom postupku!

Hah,pitam se koliko si ti svjestan da sotonizam pod ovo "duhovno vodstvo" podrazumjeva žrtvovanje djece,orgije sa obično omamljenim i nesvjesnim djevojkama,pijenje krvi (prave krvi,ne vina),jedenje fekalija,ritualna ubojstva,privikavanje djece sotonista od malih nogu na ritualna ubojstva....
Mislim da bi bilo pametnije da razmisliš prije nego bubneš takvu glupost samo da bi obranio svoj stav - u kojeg ne želim uopće ulaziti. Trokeljaš o opasnim stvarima.

A to je tako tipično za vas revolucionare-konformiste koji prihvaćaju sve i poštuju -ama baš sve- u ime nekakvog liberalizma i jednakosti sa potpuno isključenim mozgom za opasnosti koje,eto tako lijepo,više se ne moraju ni na malena vrata ušuljavati jer imamo cijeli novi naraštaj "revolucionara" koji je u panici od toga da ga nazovu neliberalnim i nedemo(no)kratičnim.
Jer,sačuvaj (kojigod) Bože,da odskačem od mase!!!
Tako je i Hitler prodao svoje ideje mladim intelektualcima.
Zahvaljujući revolucionarima-foteljašima koji pljuju po Crkvi i ostalome,a sami se ne pokrenu ni milimetar da bi učinili nešto za ovaj svijet. Glasno viču ispred svojih monitora i zastanu samo da bi pripalili novi joint.
Crkva,ako ništa drugo,ima cijelu jednu humanitarnu stranu,a to što se ne prenemaže sa njom po novinama i medijima kako to rade svi ostali je njezin duh i svaka joj čast na tome.
A ti,i ostali,se nađite žaliti tek kad napravite nešto veće od toga,i to u potpunoj poniznosti. Ne moraš za to uopće vjerovati u Boga niti voljeti Crkvu.

A kad čovjek pomisli da su studenti nekoć bili nosači revolucija......ali onih pravih,a ne ovih forumaških liječenja frustracija. :(

Ovo doista nije namjenjeno kao uvreda nikome i molim da se tako ne shvati,već samo kao kritika koja,možda nekome,i posluži.

P.S. A što se tiče astrologije kao "znanosti" - ako netko hoće da se to uvede,onda nek' i plaća porez na budale. Ja bome neću.
Hej,gdje je Smiley?!
Bone
The Untested One

PostPostao/la tolstoj » sub, 05.02.2005., 2:12

Samo mala preporuka, za sve vas "ljevičare" i "revolucionare". Hrpa besplatnih knjiga, pa malo više razmislite, ha?

http://blok45.dzabalesku.net/PorodicnaBiblioteka

I samo pitanje. Postoji li u svijetu još koja religija osim kršćanstva? Još nijednu niste spomenuli.

Mrtve noge. Mrtva bedra.

Dva prijatna
hladna lesa
u prijatnoj toploj sobi.

Prijatno.
tolstoj
The Untested One

PostPostao/la Asmodai » sub, 05.02.2005., 4:16

tolstoj je napisao/la:I samo pitanje. Postoji li u svijetu još koja religija osim kršćanstva? Još nijednu niste spomenuli.

Tesko je ne zaliti se na nesto sto te okruzuje...

Ling...
"Philosophising With a Hammer"
-N
Asmodai
The Ćumez Krew

PostPostao/la Seashell » sub, 05.02.2005., 12:15

Asmodai je napisao/la:Tesko je ne zaliti se na nesto sto te okruzuje...
Ling...

Ja nikog ne vidim ovdje da se žali na nedostatak solidarnosti među ljudima,na kapitalizam,na ekonomske probleme......
Ja ne vidim nikoga tko nešto poduzima.
Samo pljuvanje po nečemu što ne razumiju.

http://www.kriz-zivota.com/tekstovi.php ... a=2&id=134
http://www.kriz-zivota.com/tekstovi.php ... a=1&id=104
Florijan
Seashell
Jedi Master

PostPostao/la mariomaric » sub, 05.02.2005., 12:25

Bone je napisao/la:
A kad čovjek pomisli da su studenti nekoć bili nosači revolucija......ali onih pravih,a ne ovih forumaških liječenja frustracija. :(

odlicno, odlicno!! isitna!! :)

samo, mala terminoloska pogreska, iako mislim da je misao sama po sebi htjela to reci.
naime revolucionari nisu bome liberalni, Liberalizam je nesto sasvim drugo za razliku od ljevicarsko-radikalnog pojma revolucije. eto...ostalo sve stoji... ;)
mariomaric
Jedi Initiate

PostPostao/la Bone » sub, 05.02.2005., 13:56

mariomaric je napisao/la:samo, mala terminoloska pogreska, iako mislim da je misao sama po sebi htjela to reci.
naime revolucionari nisu bome liberalni, Liberalizam je nesto sasvim drugo za razliku od ljevicarsko-radikalnog pojma revolucije. eto...ostalo sve stoji... ;)

Ne,ne,gle,krivo si me shvatio. Ne kažem ja da su revolucionari po defaultu liberalni. Kažem da su današnji revolucionari takvi. Zbog toga što je današnje društvo takvo.
I kažem da nema nikakve revolucije dok ljudi ne počnu raditi,a prestanu pričati. Naime,znam tu par dečkiju sa faksa (koje neću imenovati) koji su,po meni,puno veći revolucionari od svih onih koji glasno komentiraju političku situaciju,Crkvu i imaju svoje mišljenje o svemu. Ti dečki rade,pomažu siromašnima,volontiraju....sve u tišini. Nitko ne zna za to.
To je revolucija,ovo sve ostalo je frustracija!

Lost je napisao/la:smijavaš ideju tolerancije, jer i sotonizam je, kao i sve ostale male, nevelike, čudne i nepoznate religije ipak religija! i omogućava ljudima duhovno iscjeljenje, a to što je krivo interpretirana od strane onih 85% ne znači da ju treba osuditi po kratkom, slijepom postupku!

Smiješno mi je kako ti prozivaš Mihu zbog netolerancije,a ne vidiš kako si ti tolerantan prema svemu,čak i prema sotonizmu,ali nisi prema Crkvi.
Ah,pardon,da,biti netolerantan prema njoj je nešto što se podrazumjeva samo po sebi kao mali kotačić u mehanizmu zvan tolerancija i njena primjena.
Ako želiš biti tolerantan i nazivat se takvim,onda budi tolerantan do kraja.
Ako je ok tolerirati astrologiju,onda tolerirajte i Crkvu.
Nemojte samo pričati...

rancilio je napisao/la:ostalom, bolnice uspoređivati s crkvama... nemam riječi na to, osim možda jedne: medieval

I daj se malo povijesno informirajte - da nije bilo Crkvi u prošlosti,danas ne bi postojale bolnice ovakve kakve ih znamo. FYI.

Mene baš briga hoćete li vi ići u Crkvu,vjerovati u Boga,Alaha ili JogMandreGudre,samo,molim vas,nemojte iznositi činjenice o stvarima o kojima nemate pojma i koje su proizvod toga što vas je netko tjerao da kao mali idete u Crkvu.
Svaka priča ima dvije strane.
Hej,gdje je Smiley?!
Bone
The Untested One

PostPostao/la tivek » sub, 05.02.2005., 14:59

:respect:
"There's no excuse for letting your baby pee on our heads!" - a Sumo Wrestler from Ekoin Temple
tivek
Jedi Master

PostPostao/la mariomaric » sub, 05.02.2005., 18:47

Bone je napisao/la:Ne,ne,gle,krivo si me shvatio. Ne kažem ja da su revolucionari po defaultu liberalni. Kažem da su današnji revolucionari takvi. Zbog toga što je današnje društvo takvo.

he he, ali ondak ne pricamo o danasnjim revolucionarima nego o ljudima koji se lazno izdaju pod takvima (punk-foteljashi npr. jer, dobre namjere nisu dovoljne!). Mah...ali jedno je sigurno, revolucionar koji je liberal nij revolucionar. opet, napominjem, ako pricamo o revoluciji kao prevazilazenju postojeceg drustvenog stanja, u onom radikalnom smislu.

u drugu ruku, imash kapitalizam. on je sam po sebi revolutivan. inace ne bi sad zivjeli u njemu. to je jedna takva "zvijer" koja sve guta i prilagodjava sebi. dobro sad...mozemo to nazvati i evolutivnom znacajkom. ali ipak, ima i revolucijskih momenata. ;)

I kažem da nema nikakve revolucije dok ljudi ne počnu raditi,a prestanu pričati.

definitivno!! uh..da je barem vishe takvih..
Naime,znam tu par dečkiju sa faksa (koje neću imenovati) koji su,po meni,puno veći revolucionari od svih onih koji glasno komentiraju političku situaciju,Crkvu i imaju svoje mišljenje o svemu. Ti dečki rade,pomažu siromašnima,volontiraju....sve u tišini. Nitko ne zna za to.
To je revolucija,ovo sve ostalo je frustracija!

dakako, mnogo ima frustriranosti, pa tome i nemozesh samo tako lagano pobjeci, kada te sve gushi sa mnogih strana. ali ova tvoja izjava (ako nisam opet krivo shvatio) predpostavlja, po mom apstrahirajucem sudu, da je najbitnije da se samo nesto radi (u tvom slucaju jos k tome i tiho, tj neegoisticno), a ovi koji tu samo nesto "pricaju" su samo isfrustrirani net-junkiji. e pa, naravno, ima u tome (=net-junkijima) dosta istine, ali ne treba nikako zanemariti niti znacajku teorije!! evo, prilazem jednu zgodnu slicicu, nadam se da se admini nece naljutiti, kad se sve vec ovako zahuktalo!! ;)

slika

Mene baš briga hoćete li vi ići u Crkvu,vjerovati u Boga,Alaha ili JogMandreGudre,samo,molim vas,nemojte iznositi činjenice o stvarima o kojima nemate pojma i koje su proizvod toga što vas je netko tjerao da kao mali idete u Crkvu.
Svaka priča ima dvije strane.

opet, ovo je super receno (poznajemo li se mi odnekud?!? ;) ), no isto tako ako pogledash historijsku ulogu Crkve...opcenito u oblikovanju (danasnjeg) drustva...opet naglasavam Crkve, ondak ne mozes bash ostati ravnodushan. ili ravnodushna. no dobro, sad tu vec prica polako pocinje odlaziti u preveliku dubinu i sirinu, pa to cemo ostaviti za neki kruzook. :)

drz' te se!!
mariomaric
Jedi Initiate

PostPostao/la rancilio » sub, 05.02.2005., 18:54

miha je napisao/la:Što? Nisam razumio...
Ako se ljudi deklariraju ako vjernici (i to vrijedi za bilo koje opredjeljenje), tada će ustanove/organizacije dobiti onoliko novaca kolika je njihova zastupljenost od odrđene svote koji država izdvaja za rel. organizacije. Budući je 85% Hrvatskih građana pripada nekoj vjeri, to je onda velik kolač.

Ali neće, o tom i govorim. Svugdje možeš izabrati želiš li financirati neku Crkvu, ili recimo dati odredjeni % prihoda u humanitarne svrhe.
A kod nas odlazi fiksna i velika suma Crkvi u džep direktno iz proračuna, tj., od SVIH građana. Druge vjerske zajednice nemaju ovakav položaj, nego su samo oslobođene poreza i možda povremeno dobiju nekakav sitniš. I ovih 85% je daleko pretjeran broj, dobar dio onih koji se izjašnjavaju kao katolici uopće ne podržavaju i ne žele plaćati Crkvu. Vjerojatno su moja opažanja biased, ali osobno znam daleko više ovih drugih. Dosta o tome kakvu Crkva ima podršku je izašlo na vidjelo nakon ove njihove zadnje kampanje o zabrani umjetne oplodnje.
O ovim brojkama se radi:

Prema Ugovoru, RH će mjesečno dostavljati iz godišnjega proračuna "iznos koji odgovara dvjema prosječnim bruto plaćama pomnoženim s brojem župa koje postoje u RH na dan stupanja na snagu ovoga Ugovora".[3] Primjena ovog načela znači da nema potrebe da to pitanje bude predmetom godišnje rasprave u Hrvatskom državnom saboru prilikom usklađivanja državnoga proračuna. Iz proračuna za 1999. godinu, kao naknada za oduzetu crkvenu imovinu (sporazum s Vatikanom), bilo je izdvojeno 190.000.000 kuna, a za 2000. obveze po međunarodnom sporazumu između Svete Stolice i Republike Hrvatske iznose 160.000.000 kuna. Za 1999. godinu to je iznosilo oko 27% ukupnih izdataka za neprofitne organizacije, a 2000. oko 25%.

rancilio je napisao/la:Uostalom, bolnice uspoređivati s crkvama... nemam riječi na to, osim možda jedne: medieval

Bolnica ti omogućuje fizičko iscjeljenje, religija duhovno. Samo zato što tebi vjera toliko ne znači, ne bi trebao pretpostavljati da ona to i nije...

Neka ju plaća onda onaj kome nešto znači.

Prostitucija je legitimno zanimanje. To što je suprotnosti s ćudoređem određene klase konzervativaca nije njen problem. 8)

Hah,pitam se koliko si ti svjestan da sotonizam pod ovo "duhovno vodstvo" podrazumjeva žrtvovanje djece,orgije sa obično omamljenim i nesvjesnim djevojkama,pijenje krvi (prave krvi,ne vina),jedenje fekalija,ritualna ubojstva,privikavanje djece sotonista od malih nogu na ritualna ubojstva....
Mislim da bi bilo pametnije da razmisliš prije nego bubneš takvu glupost samo da bi obranio svoj stav - u kojeg ne želim uopće ulaziti. Trokeljaš o opasnim stvarima.

:D :D Ovo je otprilike kao da kažeš da je Crkva kriminalna organizacija kojoj su glavne aktivnosti reketarenje, pranje novca, podvođenje ministranata i povremena silovanja djece, uglavnom muške. Ipak ima argumenata i za jednu i drugu tvrdnju, što može potvrditi svaki revni čitatelj crne kronike. Iako, sotonisti su malo podbacili, još nisu napravili ništa strašnije od razbijanja grobova i okretanja križeva naopačke, koliko se sjećam. :D

IMO, sotonizam je još jedna od New Age ispraznih gluposti, ali ovo što si ti napisao je mega-smiješno i spada u istu kategoriju budalaština kao npr. conspiracy teorije s alienima. Informiraj se, pročitaj npr. onu sotonističku bibliju od LaVeya ili nešto.

P.S. A što se tiče astrologije kao "znanosti" - ako netko hoće da se to uvede,onda nek' i plaća porez na budale. Ja bome neću.

To te ja pitam! :D
Vidiš, katolički porez na budale se prisilno plaća, to i govorim cijelo vrijeme.

I daj se malo povijesno informirajte - da nije bilo Crkvi u prošlosti,danas ne bi postojale bolnice ovakve kakve ih znamo. FYI.

Ne bih rekao. Ipak mislim da je za bolnice "kakve ih znamo" bila bitnija znanost. Koja je BTW procvjetala zajedno s umjetnošću i svime ostalim tamo negdje krajem Srednjeg vijeka kad su se naprednije države konačno riješile Crkve iz javnog i političkog života. Renesansa, proces koji, čini se, kod nas još nije baš završio.

Ah, kako si me samo pročitao. :lol: :lol: :lol: :D
rancilio
Jedi Master

PostPostao/la mariomaric » sub, 05.02.2005., 19:33

rancilio je napisao/la:Prostitucija je legitimno zanimanje. To što je suprotnosti s ćudoređem određene klase konzervativaca nije njen problem. 8)

...sto implicira sljedece:

...in Germany a women faces cuts to her unemployment benefits because she doesn't want to work in a brothel 'providing sexual services'. Yep, under Germany's recent welfare reforms, any woman under 55 who has been out of work for more than a year can be forced to take any available job - including in the legal sex industry - or lose her unemployment benefit. When the unemployed IT professional looked into suing the jobcentre, she found out that it had not broken the law. Job centres that refuse to penalise people who turn down a job by cutting their benefits face legal action from the potential employer. " (SchNEWS)

P.S.
ah, ah, da bar postoji neki filter, pa da ne moram ovako (RETRY=Rancilio Ego-Trip fun factoRY) nesto citati, naravno nitko me ni ne tjera, ali takav "cinizam"...joj...katastrofa...
mariomaric
Jedi Initiate

PostPostao/la rancilio » sub, 05.02.2005., 19:42

mariomaric je napisao/la:
rancilio je napisao/la:Prostitucija je legitimno zanimanje. To što je suprotnosti s ćudoređem određene klase konzervativaca nije njen problem. 8)

...sto implicira sljedece:

...in Germany a women faces cuts to her unemployment benefits because she doesn't want to work in a brothel 'providing sexual services'. Yep, under Germany's recent welfare reforms, any woman under 55 who has been out of work for more than a year can be forced to take any available job - including in the legal sex industry - or lose her unemployment benefit. When the unemployed IT professional looked into suing the jobcentre, she found out that it had not broken the law. Job centres that refuse to penalise people who turn down a job by cutting their benefits face legal action from the potential employer. " (SchNEWS)

Pa, ukratko, ovo nije istina. Slučajno znam da je taj članak prvi put objavljen u nekom britanskom desnom ultrakonzervativnom listu ne bi li ukazao na zla kakva se događaju tamo gdje su socijaldemokrati na vlasti.
rancilio
Jedi Master

Sljedeća

Natrag na Svašta

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.